STONE SOUR – Hydrograd

Hlavné je taktiež, že pätica z ďalekej Iowy konečne zacelila všetky diery v zostave, či už ide o riadne udomácneného basáka Johny Chowa (CAVALERA CONSPIRACY) alebo pomerne neznámeho gitaristu Christiana Martucciho. Ten nemal veruže ľahkú úlohu, v ktorej sa musel vysporiadať s obsadením veľmi horúceho postu, po Jimom Rootovi. Dlhoročný člen, songwritter a jeden zo stavebných pilierov dal kapele prekvapujúco zbohom, najmä kvôli jeho veľkej časovej vyťaženosti v SLIPKNOT. S aktuálnym vydaním horúcej novinky, sa preto vynára na povrch i dôležitá otázka – dokážu prísť chalani s kvalitnými piesňami aj bez jednej zo svojich najväčších opôr?

STONE SOUR – Hydrograd

Aj napriek prvotným peripetiám rozhodné ÁNO a doska „Hydrograd“ je tak zväčša hodinovým turistickým výletom po riadne členitom teréne, od nádherne rozkvitnutých lúk, cez náročnejšie kopce, až po tvrdé a nekompromisné vrcholky hôr.

Tentokrát bez akéhosi zlaňovania do neprebádaných jaskýň, si idú STONE SOUR svoje a viacero z pätnástich, tu ponúkaných skladieb, môžeme považovať za pevnú zložku budúcich koncertných playlistov. Hlavne prvá polovica oplýva viacerými chytľavými trhákmi, či už sa bavíme o úvodnej, veľmi silnej tutovke „Taipei Person/Allah Tea“, hitovici „Song #3“ (odporúčam akustickú verziu!) i krásnej melodickej jazde „Mercy“.

STONE SOUR

Vynikajúci frontman Corey Taylor neraz sebavedomo potvrdzuje, že je momentálne jedným z najzaujímavejších hlasov na rockovej scéne, a hoc je v SLIPKNOT „iba“ časťou jedného obrovského celku, to STONE SOUR na ňom dnes naopak doslova stoja. Vďaka nemu sú refrény „Whiplash Pants“, „Friday Knights“ či „Somebody Stole My Eyes“ nejdú dostať z hlavy! Vskutku zaujímavá je aj country/južanským rockom ladená balada „St.Marie“ alebo záverečná melancholická pecka „When the Fever Broke“, kde spomínaný Corey vskutku opäť exceluje.

„Hydrograd“ je teda jednoznačnou a kvalitnou odpoveďou na všetky otázky týkajúce sa ďalšej budúcnosti týchto Američanov. Síce sa občas nájde pár podivne našraubovaných pasáži, mierne prestrihanie a malé skrátenie hracej doby by len a len prospelo, no aj tak ide o parádnu rock/metalovú jazdu.

Hodnotenie autora: 8 / 10

Žáner: rock/metal
Krajina pôvodu: USA
Dátum vydania: 30.06.2017
Vydavateľstvo: Roadrunner Records
Web: www.stonesour.com
Zostava:
Corey Taylor – vokály
Josh Rand – gitara
Christian Martucci – gitara
Johny Chow – basgitara
Roy Mayorga – bicie
Tracklist:
YSIF (03:50)
Taipei Person / Allah Tea (05:16)
Knievel Has Landed (04:01)
Hydrograd (04:22)
Song 3 (04:16)
Fabuless (04:00)
The Witness Trees (04:17)
Rose Red Violent Blue (This Song is Dumb and So Am I) (04:28)
Thank God It´s Over (03:24)
St. Marie (03:28)
Mercy (03:24)
Whiplash Pants (03:24)
Friday Knights (03:28)
Somebody Stole My Eyes (02:53)
When the Fever Broke (03:24)
Diskografia:
Stone Sour – 2002
Come What(ever) May – 2006
Audio Secrecy – 2010
House of Gold and Bones – Part 1 – 2012
House of Gold and Bones – Part 2 – 2013
Hydrograd – 2017
Definitíva:
Mierne prepálená stopáž je snáď jedinou škvrnkou na inak výbornej kolekcii „Hydrograd“, od dnes už riadne etablovaných rockerov/metalistov STONE SOUR.

1 – absolútny prepadák, 2 – otrasné, 3 – slabé, ale stojí za povšimnutie, 4 – priemer s nedostatkami, 5 – priemer s ambíciami, 6 – dobré, 7 – veľmi dobré, ostane dlho v pamäti, 8 – výborné, 9 – strhujúce, nezabudnuteľné dielo, 10 – genialita, pravá Valhalla

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *